Історія виникнення і походження бадмінтону бере свій початок з V ст. до н.е. У той час, в Китаї була відома гра під назвою “ти цзянь цзи”. У грі використовувався “волан” і суть полягала в тому, щоб утримати його якомога довше в повітрі. Грали ногами, так як ракеток в той час ще не було.

В схожі гри, але вже з використанням ракеток грали в Древній Греції і Японії.

У XVII столітті гра в волан, під назвою “battledore and shuttlecock” була поширена в багатьох європейських країнах. У неї з задоволенням грали діти, а згодом вона стала популярною і серед вищих класів населення. У цій грі не використовувалася сітка, не було суперництва. Перед гравцями ставилася спільне завдання: якомога довше не допускати падіння волана.

Ця гра дала свій початок для становлення спортивного бадмінтону та тенісу.

Сучасного вигляду бадмінтону з’явився в 1872 році, коли англійський герцог Бофорт привіз із Індії ракетки і волан. Гра під назвою “пуне” була продемонстрована публіці в маєтку Бадмінтон (звідти і пішло пізніше назва гри) і відразу знайшла свою популярність серед британських офіцерів. Гра носила спортивний характер. Волан перекидали через сітку спеціальними ракетками, змагаючись у швидкості. Так і виник бадмінтон! Незабаром з’явилася своя форма для гри в бадмінтон: джентльмени виступали в циліндрах, сюртуках і чоботях на високих підборах, а леді – грали в крислатих капелюхах і довгих спідницях.

 

 

 

Гра набувала популярності в багатьох країнах і незабаром з’явилася необхідність створення загальних правил гри, так як грали скрізь по-своєму і навіть корти мали різні розміри і форми.

У 1887 році Клубом бадмінтоністів Бата були написані нові правила, а в 1893 році під його головуванням було створено Асоціацію бадмінтону Клубу. Клуби бадмінтоністів стрімко створювалися по всій Англії. Відразу ж в Асоціацію увійшло дев’ять клубів, а в перебігу першого року її існування вступили ще 14 нових клубів.

У квітні 1899 був проведений перший відкритий чемпіонат Англії з бадмінтону в Лондоні. Однак офіційною датою, з якої ведеться відлік чемпіонатів з бадмінтону, вважається 1904 рік.Щорічний відкритий чемпіонат Англії до сих пір є одним з найбільш престижних турнірів в міжнародному бадмінтоні.

Згодом, бадмінтон став стрімко розвиватися не тільки в Англії. У 1934 році була створена Міжнародна федерація бадмінтону. Її президентом був обраний сер Джордж Алан Томас, і за 20 років правління він зумів внести величезний внесок в розвиток бадмінтону в Великобританії. Сер Томас був дивовижною людиною: відмінним керівником і видатним спортсменом. Він 21 разів здобував перемогу на відкритому чемпіонаті Англії і 90 разів перемагав у різних національних турнірах.

На честь нього з 1948 року кожні три роки розігрувався Кубок Томаса серед національних чоловічих команд. А з 1982 року – він став проводитися один раз в два роки.

З 1956 року розігрується подібний до нього Кубок Убер – турнір серед жіночих команд, іменований на честь відомої спортсменки, 13-ти кратною переможниці відкритого чемпіонату Англії.

У 1960-і роки бадмінтон активно набирав популярність у всіх країнах, проводилися міжнародні турніри, на яких збиралися тисячі глядачів і шанувальників видовищного виду спорту.

У 1977 році відбувся перший офіційний чемпіонат світу в Мальме (Швеція).

У 1992 році бадмінтон був включений в програму Олімпійських ігор, що допомогло йому придбати ще більшу міжнародну популярність. На Олімпіаді в Барселоні близько 200 млн. Глядачів стежили за виступами бадмінтоністів в прямому ефірі. Спочатку, розігрувалося 4 комплекти медалей в одиночному і парному розрядах серед чоловіків і жінок, а з 1996 року був додатково було включено змішаний розряд.

У нашій країні розвиток бадмінтону активно набирає свої темпи! За часів перебудови, в Радянському Союзі бадмінтон культивувався тільки в чотирьох областях (Дніпропетровській, Харківській, Одеській та Київській), а сьогодні його представляють вже більше 14-ти областей України, причому в національних змаганнях регулярно беруть участь представники 10-12 областей.

Розвивається в Україні не тільки професійний, але й аматорський і ветеранський бадмінтон. Регулярно проводяться всеукраїнські та міжнародні ветеранські турніри. Відкриваються нові секції для любителів і все більше людей приходять в зали з наміром освоїти гру або просто заради розваги!

З моменту появи і до сьогоднішнього дня бадмінтон пройшов цілий етап розвитку, вносилися зміни в правила гри, удосконалилися майданчики, ракетки, волани … Нині, швидкість гри в бадмінтон, як найшвидшого ракеточний виду спорту, значно збільшилася завдяки новим технологіям виготовлення ракеток і легких пір’яних воланів.

Раніше ж, коли бадмінтон тільки починав розвиватися, такого достатку ракеток, як в наш час, не було. Всі ракетки були дерев’яні, а струни робилися з жив тварин. Але технології не стояли на місці, і з роками ракетки стали робити металеві. Багатьом жителям пострадянського простору знайомі ракетки “Ластівка”. Для натяжки використовувалися штучні струни.

А в кінці 80-х початку 90-х років фірми Victor і Yonex представили широкому колу покупців перші вдалі масові ракетки з карбону серії Columbia і Carbonex.

Волан також має свою історію розвитку. У XIV столітті в Японії грали в “ойбане” ( “літаюче перо”). Для гри використовували волан, зробленого з опереного плода вишні. Брали стиглу вишню, вставляли в неї п’ять-шість гусячих пір’їн і засушували на сонці. У Франції грали сушеним яблуком ( “же де Помм” – “гра в яблуко”) і пробкою з курячим пір’ям ( “кок ванти” – “літаючий півень”).

У XIX столітті в Англії вже грали в спортивний бадмінтон і волан був пробку з увіткненими в неї пір’ям.

Звідти і пішов сучасний волан. У наш час існує два види воланів: пластикові та пір’яні. Всі професійні гравці тренуються і грають тільки пір’яними воланами, любителі – більшою мірою віддають перевагу пластикові. Пластиковий волан складається з коркової або синтетичної головки і прикріпленою до неї пластикової «спідниці».

Пір’яний волан роблять з 16 гусячого пір’я і коркової головки, яка обтягнута тонкою лайкових шкірою. Вага волана близько 5 грамів.

Найбільший в світі волан знаходиться в міському музеї Канзас Сіті (штат Міссурі, США). 
Він має значні розміри: більше 5 метрів у висоту і важить близько 2 тонн!

Постійне вдосконалення елементів спортивного інвентаря і поліпшення фізико-атлетичної підготовки спортсменів вимагають розвитку і зростання технічних і тактичних прийомів гри в бадмінтон. Наприклад, виготовлення ракеток з сучасних синтетичних матеріалів істотно робить їх легше і змінює динамічні властивості. Легка пружна ракетка і сильна рухлива кисть спортсмена з успіхом замінюють глибокий замах і удар виходить набагато швидше, без втрати сили, швидкості і точності.

Бадмінтон стає технічно і фізично швидше і вимагає від спортсменів стрімкого ігрового зростання і спортивної витривалості. Такі якості спортсменів, як постійне вдосконалення, завзятість, наполегливість – не дають стояти бадмінтону на місці, а рік з року якісно підвищують рівень і майстерність гри, і роблять бадмінтон ще більш азартним, видовищним і популярним видом спорту!

Стаття запозичена на сайті http://sportres.com.ua/

Кошик

Your Cart is Empty

Back To Shop