Багато людей навіть не здогадуються на скільки цікавий і складний бадмінтон. Всі звикли, що це просте розвага на природі або на задньому дворі будинку. На аматорському рівні дійсно досить просто намагатися утримати волан в повітрі, а ось професіоналам, щоб перемогти, доводиться проявляти хитрість, гнучкість, витривалість,
ідеальну координацію, незвичайну силу і спритність, вміння розвивати велику швидкість і проводити стрімкі атаки протягом досить тривалого періоду часу.
Бадмінтон входить в програму підготовки льотчиків-космонавтів. Цей вид спорту корисний для фізичного розвитку, координації і навіть покращує зір.
Нижче підібрані 5 найцікавіших фактів, про які мало хто знає. Звичайно, вони добре відомі спортсменам, тренерам, любителям – тим, для кого бадмінтон це життя.
Бадмінтон – найшвидший ракеточний вид спорту.
Найбільшу швидкість зі спортивних снарядів, яким прискорення надає штовхання або удар людини (а не пристосування або мотор, наприклад: футбол, теніс, хокей, волейбол, гольф), розвиває волан в бадмінтоні. Його середня швидкість під час професійних матчів близько 300 км / г.
У лабораторних умовах Японцеві Наокі Кавамае вдалося поставити рекорд у 414 км / год (це швидкість в початковий момент польоту, потім вона, звичайно, швидко падає). Але цей рекорд був побитий! Після смішачи малазійського бадмінтоніса Тана Боонен Хеонія, волан придбав швидкість 493 км / ч. Це офіційний рекорд книги рекордів Гіннеса.
При цьому Хеон спеціалізується на парній чоловічій категорії, а світова зірка чоловічого одинаки малайзієць Лі Чон Вей в тому ж експерименті розігнав волан до швидкості 456 км / год, що також перевищило попереднє досягнення (421 км / ч). Швидкість ударів в сучасному бадмінтоні, безумовно, зростає не тільки в таких ось експериментах, але і в реальній грі.
На сьогодні швидкості такі, що гравець зазвичай вже не бачить летить при смішить волана і повинен вміти приймати його, орієнтуючись на положення тіла суперника, передбачаючи удар. Для порівняння швидкість в інших спортивних видах досягає: у великому тенісі – 250 км / ч, в футболі – 210 км / ч, в хокеї – 185 км / ч, в настільному тенісі – 180 км / ч,
в бейсболі – 170 км / г, в гандболі – 120 км / г.
Бадмінтон – другий вид спорту за популярністю і залученості в світі після футболу
У це складно повірити, але це факт. В основному в Україні люди грають в ті види спорту, які вони дивляться по телевізору. Бадмінтон в цьому сенсі програє. Однак, в деяких країнах, таких як Данія, Великобританія, Китай, Малайзія, Корея, Індонезія та ін., Цей вид спорту розвинений у всіх сенсах і дуже популярний серед населення. Більше 1.
1 мільярда глядачів дивилися дебютний олімпійський турнір на іграх в 1992 році в Барселоні. Бадмінтон став найпопулярнішим видом спорту на тих іграх. За даними світової статистики, бадмінтоном захоплюється кожна 50-а людина в світі. 15 000 чоловік – це стабільна кількість глядачів на головних змаганнях Малайзії та Індонезії. У Малайзії 2,
5 мільйона гравців, в Англії налічується 3200 клубів, а в Данії бадмінтон поступається за популярністю лише футболу.
Бадмінтон – інтенсивний вид спорту і входить в трійку найважчих по фізичних навантаженнях ігрових видів спорту.
У 1985 році вченими було проведено порівняння між матчами на турнірі з великого тенісу Wimbledon і Чемпіонатом світу з бадмінтону. В одиночній грі в середньому тенісист пробігав близько 3-ох кілометрів, в той час як бадмінтоніст за матч долав 6 км. Так, гравець в бадмінтон пробігає в матчі, який в 2 рази коротше тенісного,
дистанцію в 2 рази більше. Зараз же, якість інвентарю та фізичні здібності людей збільшилися і якщо підсумувати всі пересування (включаючи прискорення, ривки, стрибки) за гру, то в довжину бадмінтоніст “набіжить” до 10 кілометрів, а у висоту – кілометр. Професійний спортсмен тренується мінімум 2 рази на день.
У план підготовки входять різні вправи, націлені на розвиток швидкості рухів, координації, сили, спритності і швидкості мислення.
Найтриваліший матч в бадмінтоні – 2 години 41 хвилина.
Цей рекорд був встановлений на Badminton Asia Championships 2016 півфіналі жіночого парного розряду. Зустрічалися японки Naoko Fukuman / Kurumi Yonao проти представників Індонезії Nitya Krishinda Maheswari / Greysia Polii. Японський дует переміг у цьому видовищному матчі, де майже кожен розіграш був по 50 ударів і ніхто не хотів поступатися.
Найдовший розіграш, який був відображений на відео – 108 ударів. 2013 рік, Чемпіонат світу в Китаї, в чоловічій ¼ фіналу зустрічалися датчанин Jan O Jorgensen і в’єтнамець Tien Minh Nguyen. У третій партії за рахунку 18:20 і відбувся рекордний розіграш в 108 ударів і тривалістю 2 хвилини. Важливо, що спортсмени боролися за кожен волан,
завдаючи найпотужніших ударів з незручних положень. Запис цього неймовірного разигриша на YouTube.
USD 1,000,000 – такий найбільший призовий фонд на турнірі супер серії DUBAI WORLD SUPERSERIES FINALS.
Найбільший призовий фонд серед європейських турнірів на YONEX DENMARK OPEN – $ 700 000. YONEX ALL ENGLAND OPEN ($ 550 000) – один з найстаріших і найпрестижніших бадмінтонних турнірів. Перший турнір був організований 4 квітня 1899 року всього в трьох категоріях: чоловічі пари, жіночі пари, мікст.
Ці факти лише мала частина унікальності нашого виду спорту. Спробуйте себе в бадмінтоні та вам обов’язково сподобається. Адже бадмінтон – динамічний, захоплюючий, а головне – доступний!