Які волани краще підібрати для бадмінтону?
29 Березня, 2018
УВАГА! Змінився розклад занять!
28 Квітня, 2018

ПОРАДИ ЩОДО ВИБОРУ ракетки для БАДМІНТОНУ

У цій статті ми покажемо на що варто звернути свою увагу при виборі ракетки, чим вони відрізняються і які переваги дають окремі нюанси.

Основні параметри будь-ракетки це вага (в середньому це 70-100 г), жорсткість (hi-flex – гнучка, medium – середньої жорсткості, stiff – жорстка, extra stiff – екстра
жорстка) і баланс (head heavy balance – баланс в голову, even balance – середній баланс, head light balance – баланс в ручку). Важливо розуміти, що позначення на ракетках і в каталогах по жорсткості і балансу є лише допоміжною маркуванням, так як суворого провести межу між схожими ракетками складно.
Тому більш точне уявлення про ракетці дає спеціальна матриця.

МАТРИЦЯ ракеток YONEX НА 2017 Й РІК. ВЕРТИКАЛЬНА ракетка має в своєму розпорядженні ЗАЛЕЖНО ВІД БАЛАНСА (ВГОРІ БАЛАНС В ГОЛОВУ, ВНИЗУ – У РУЧКУ), ГОРИЗОНТАЛЬНА – ВІД ЖОРСТКОСТІ (ЛІВОРУЧ ГНУЧКІ, СПРАВА ЖОРСТКІ).

Приклад розмитості кордонів: Nanoray Z-Speed ​​(NR-ZSP) маркується як head light,
тоді як розташована приблизно на одному рівні з нею Duora 7 (DUO7) має маркування even.

Детальніше зупинимося на кожному з основних параметрів.

БАЛАНС
Ракетки з балансом в ручку відмінно підходять тим гравцям, які люблять швидку гру. Найчастіше це гравці парних категорій або дівчини і гравці, які не звикли сподіватися на грубу сил. Завдяки зосередженому ближче до руки центру тяжіння, ракетка стає більш маневреної і її легко швидко переміщати в просторі. Однак слабкою стороною такої ракетки є складність нанесення сильних ударів, так як віддаленість центра ваги від точки удару не дає передати максимум енергії волану.
Компенсувати це можна хорошою технікою і високою швидкістю. Незважаючи на поширену думку про те, що такими ракетками можна вдарити сильно, світовий рекорд швидкості волана після удару встановили саме з ракеткою Yonex Nanoray Z-Speed, яка має маркування балансу в ручку.

Найбільш популярні моделі ракеток з балансом в ручку: Nanoray 10F для новачків і любителів і Nanoray Z-Speed ​​для сильних любителів і професіоналів. Парники дуже цінують Nanoray 900.

Ракетки з нейтральним балансом вибирають гравці, які цінують контроль, причому як одинаки, так і парники. Ці ракетки є більш універсальними і підходять більшій кількості гравців, що є їх сильною стороною, проте поступаються в швидкості ракетка з балансом в ручку, а в потужності ракетка з балансом в голову.

Звернути увагу варто на максимально універсальні Duora 77 і трохи більше атакуючу Duora 88. Більш просунуті гравці відмінно відгукуються про схожих за відчуттями Duora 10 і Arcsaber 11.

Ракетки з балансом в голову призначені для потужної атакуючої гри. Завдяки близькості центру ваги до точки удару на волан передається максимум енергії,
тому удари в цілому виходять могутніше. Однак через більшого важеля між центром ваги і рукою розігнати ракетку стає складніше і ракетки від цього менш маневрені. Ракетки з балансом в голову гарні в атаці, але ними досить складно обмінюватися швидкими плоскими ударами, а також різкими короткими добиваннями і зрізаннями.

Для новачків і любителів складно знайти щось краще, ніж Voltric Lite і Voltric 7 NEO. Максимальне задоволення від балансу в голову можна отримати при грі Voltric 50 e-tune і Voltric Z-Force II.

ЖОРСТКІСТЬ
Стрижень ракетки завжди прогинається під час руху ракетки і в момент удару. Це потрібно для того, щоб удари були більш дошкульні.
Поки ракетка прогинається, вона накопичує додаткову енергію. Відбувається це до певного моменту, поки ракетка не починати випростатися, передаючи цю енергію в удар. Гнучкою ракетці складно подолати сильне прискорення від потужної кисті, тоді як слабка кисть може взагалі не прогнути жорстку ракетку.
Тому жорсткість ракетки більше пов’язана з фізичними даними гравця.

ВАГА
Ракетки Yonex мають наступні маркування по вазі:

U (95-99.9 г)
2U (90-94.9 г)
3U (85-89.9 г)
4U (80-84.9 г)
5U (74-79.9 г)
6U (близько 73г)
З ракетками не діє правило чим легше – тим краще. Вага повинна бути оптимальний,
так як занадто легкими ракетками складно завдати сильного удару, а важкі важко розігнати до потрібної швидкості і управляти ними. Найпопулярніші і оптимальні ваги – 3U і 4U.

Є ще два важливі параметри, на які звертають увагу рідше. Це товщина ручки і рекомендована сила натягу струн. Основні розміри ручок це G3, G4 і G5, де G5 – найменша в діаметрі ручка, а G4 – найпопулярніша. Прийнято вважати, що чим тонше рукоятка, тим краще контроль за ракеткою,
проте це все індивідуально і частіше за все важливо гравцям високого рівня. Що стосується рекомендованої нятяжкі, то тут важливо наголосити на слові рекомендована. Професійні гравці майже завжди перевищують ці показники, проте захоплюватися цим любителям не потрібно, так як при цьому страждає обід, ракетка швидше зношується і як наслідок ламається.
Точний вибір ракетки дозволить вам нівелювати ваші слабкі сторони і підкреслити сильні. Якщо ви ще не сильні в бадмінтоні, то варто звернутися до фахівця, він допоможе вам підібрати ракетку саме під ваш стиль гри.

Зверніться до тренерів нашої асоціації і отримайте професійну консультацію при виборі.

  • джерело https://fbbc.by

Залишити відповідь

Кошик

Your Cart is Empty

Back To Shop